N.T.F.C. Naruto RPG Forum
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Turkish Naruto-based RPG forum

AnasayfaLatest imagesAramaKayıt OlGiriş yap

Sorular Bölümü

+7
Gokage
Masamune
Akuwoshi Sira
Suzuki Taro
Takamura Erinuki
Yürei Washi
Waru
11 posters
Sayfaya git : 1, 2, 3  Sonraki
YazarMesaj
Waru

Waru

Sorular Bölümü Empty
MesajKonu: Sorular Bölümü   Sorular Bölümü EmptyPerş. Ocak 24, 2013 2:34 am

Site hakkında anlamadığınız yerleri buradan sorabilirsiniz, diğer konuları kirletmeye gerek yok.
Yürei Washi

Yürei Washi

Sorular Bölümü Empty
MesajKonu: Geri: Sorular Bölümü   Sorular Bölümü EmptyPerş. Ocak 24, 2013 3:14 am

Eyvallah düzeltmen için.Aga genin takımları için kendimiz kurabiliyormuyuz yoksa direk başvuru yapıp siz mi takımı siz mi ayarlayacaksınız bir de antreraman felan bu konuya bir açıklık getirsek ?
Waru

Waru

Sorular Bölümü Empty
MesajKonu: Geri: Sorular Bölümü   Sorular Bölümü EmptyPerş. Ocak 24, 2013 3:17 am

Genin başvuruları bölümü var, oradaki formu doldurup mesaj olarak attığınızda başvurmuş sayılacaksınız. Köyünüzden 2 kişi daha başvurduktan sonra yeterli sayıya ulaşacak ve bir takım açılacak.
Takamura Erinuki

Takamura Erinuki

Sorular Bölümü Empty
MesajKonu: Geri: Sorular Bölümü   Sorular Bölümü EmptyPerş. Ocak 24, 2013 3:20 am

[Linkleri görebilmek için üye olun veya giriş yapın.]

burayamı mesaj atcaz yoksa özel olarak adminemi ?
Waru

Waru

Sorular Bölümü Empty
MesajKonu: Geri: Sorular Bölümü   Sorular Bölümü EmptyPerş. Ocak 24, 2013 3:30 am

Oraya atacaksınız.
Suzuki Taro

Suzuki Taro

Sorular Bölümü Empty
MesajKonu: Geri: Sorular Bölümü   Sorular Bölümü EmptyPerş. Ocak 24, 2013 3:47 am

Ama sadece adminler cevap yazabilir diyor ?
Akuwoshi Sira

Akuwoshi Sira

Sorular Bölümü Empty
MesajKonu: Geri: Sorular Bölümü   Sorular Bölümü EmptyPerş. Ocak 24, 2013 3:48 am

evet sadece adminler mesaj atabiliyor diyor. Muhtemelen kalkacak sonra
Yürei Washi

Yürei Washi

Sorular Bölümü Empty
MesajKonu: Geri: Sorular Bölümü   Sorular Bölümü EmptyPerş. Ocak 24, 2013 3:50 am

Aga şimdi ben antraman yapmak yada görev yapmak yani bişeyler yapmak istiyorum ne yapacağım yada bunlar ne zaman başlayacak ?
Akuwoshi Sira

Akuwoshi Sira

Sorular Bölümü Empty
MesajKonu: Geri: Sorular Bölümü   Sorular Bölümü EmptyPerş. Ocak 24, 2013 3:51 am

onlar dqaha başlamamış ya şu an yapabilcegin birşey yok.
Waru

Waru

Sorular Bölümü Empty
MesajKonu: Geri: Sorular Bölümü   Sorular Bölümü EmptyPerş. Ocak 24, 2013 3:53 am

Herhangi bir rp alanına konu açıp rp yapacaksınız, sonra gm girecek. Böylece görev başlamış olur.
Akuwoshi Sira

Akuwoshi Sira

Sorular Bölümü Empty
MesajKonu: Geri: Sorular Bölümü   Sorular Bölümü EmptyPerş. Ocak 24, 2013 4:39 am

herhangibi birşey yazılabilir rp alanına en azından bir tane rp örneği verin bence
Masamune
Yönetici
Yönetici

Sorular Bölümü Empty
MesajKonu: Geri: Sorular Bölümü   Sorular Bölümü EmptyPerş. Ocak 24, 2013 5:04 am

RP örnekleri verilecek, RP dersliği bölümü bunun için açıldı zaten. Smile
http://ntfcrpg.bosforum.net
Akuwoshi Sira

Akuwoshi Sira

Sorular Bölümü Empty
MesajKonu: Geri: Sorular Bölümü   Sorular Bölümü EmptyPerş. Ocak 24, 2013 5:27 am

Masamune demiş ki:
RP örnekleri verilecek, RP dersliği bölümü bunun için açıldı zaten. Smile

eyvallah Smile
Yürei Washi

Yürei Washi

Sorular Bölümü Empty
MesajKonu: Geri: Sorular Bölümü   Sorular Bölümü EmptyPerş. Ocak 24, 2013 5:38 am

Ben salladım bir tane acaba olmuş mu gm gelcek mi ? yoksa kendim devam edeyim mi sallamaya ?
Masamune
Yönetici
Yönetici

Sorular Bölümü Empty
MesajKonu: Geri: Sorular Bölümü   Sorular Bölümü EmptyPerş. Ocak 24, 2013 6:16 am

Bence daha bir şey bilmeden sallama. Zaten Genin olmuşsan artık Akademi ile ilişkin kalmamış demektir. O mesajı kaldırıyorum. Rehberler yüklenince ısınma amaçlı RP'ye başlayacağız zaten Smile
Yürei Washi

Yürei Washi

Sorular Bölümü Empty
MesajKonu: Geri: Sorular Bölümü   Sorular Bölümü EmptyPerş. Ocak 24, 2013 6:24 am

Benim karekter geçmişine bakarsan genin olmama rağmen akademide durma sebeimi anlarsın kaliteli olmadığını kabul ediyorum ama sadece işlerin nasıl yürüdüğünü frp den farkları denemek istiyorum istersen kaldırabilirisin.
Masamune
Yönetici
Yönetici

Sorular Bölümü Empty
MesajKonu: Geri: Sorular Bölümü   Sorular Bölümü EmptyPerş. Ocak 24, 2013 6:28 am

GM girmiş, artık olay benden çıktı. Peki peki, iyi şanslar o zaman Smile
Gokage

Gokage

Sorular Bölümü Empty
MesajKonu: Geri: Sorular Bölümü   Sorular Bölümü EmptyPerş. Ocak 24, 2013 8:27 am

Başka bir yer için yazdığımız bir yazıyı rp olarak kullanabilir miyiz ? Yazının bana ait olduğunu kanıtlayabilirim.
Waru

Waru

Sorular Bölümü Empty
MesajKonu: Geri: Sorular Bölümü   Sorular Bölümü EmptyPerş. Ocak 24, 2013 8:29 am

Evet, özel mesaj ile bana gönderebilirsiniz.
Akuwoshi Sira

Akuwoshi Sira

Sorular Bölümü Empty
MesajKonu: Geri: Sorular Bölümü   Sorular Bölümü EmptyPerş. Ocak 24, 2013 12:52 pm

yani şimdi şu an bi haritada başlıyomuyuz kafamıza göre yoka başta birşeyler anlatılacak hikayeyle ilgili de ona göre mi başlayacağız ?
Masamune
Yönetici
Yönetici

Sorular Bölümü Empty
MesajKonu: Geri: Sorular Bölümü   Sorular Bölümü EmptyPerş. Ocak 24, 2013 1:10 pm

Deneme amaçlı RP'ler yapabilirsiniz, örneğin köyde tur atmak gibi, ya da bir şeyleri aramak gibi. Dün de dediğimiz gibi "deneme" modundayız hala, amacımız siz yeni arkadaşlarımızı RP'ye alıştırmak. Eğer bir macera yaşamak istiyorsanız RP'ye GM istiyorum şeklinde bir not koyarsınız, böylece dövüş, görev gibi şeylerde nasıl bir sistemin işlediğini de öğrenmiş olursunuz Smile
Yürei Washi

Yürei Washi

Sorular Bölümü Empty
MesajKonu: Geri: Sorular Bölümü   Sorular Bölümü EmptyPerş. Ocak 24, 2013 3:03 pm

Şimdi ilk rpyi uzun bir şekilde yazdık.Ardından gm nin sorularına da mı 10 satır kuralına göre cevap vereceğiz.? bir de online gm varmı şu anda ?
Masamune
Yönetici
Yönetici

Sorular Bölümü Empty
MesajKonu: Geri: Sorular Bölümü   Sorular Bölümü EmptyPerş. Ocak 24, 2013 3:24 pm

Online GM şuan yok ama mesaj atarsan yarın cevap verilir. GM sana soru sormaz, oyunun ilerlemesi için sana rehberlik eder ve evet, her RP mesajında 10 satır kuralına uymak zorundasın. Örnek için aşağıda vereceğim linkteki RP'ye bakabilirsin;

[Linkleri görebilmek için üye olun veya giriş yapın.]
Yürei Washi

Yürei Washi

Sorular Bölümü Empty
MesajKonu: Geri: Sorular Bölümü   Sorular Bölümü EmptyPerş. Ocak 24, 2013 3:28 pm

peki illa gm ettiği rehberlik yönünde devam etmek zorundamıyım ?
Masamune
Yönetici
Yönetici

Sorular Bölümü Empty
MesajKonu: Geri: Sorular Bölümü   Sorular Bölümü EmptyPerş. Ocak 24, 2013 3:34 pm

Eğer tek başınaysan evet, GM'in rehberliği ile devam etmek zorundasın. Başka bir karakter ile anlaşmalı off-action* RP yapabilirsin fakat sonucu bir yere çıkacak, aksiyon içerikli RP'lerde GM içeriye girmek zorunda. Antrenman RP'leri sadece tek seferlik yap-bırak RP'leri olacak fakat onun sistemi daha oturmadığı için aktif etmedik antrenmanları.

*Off-Action RP: İçerisinde aksiyonun olmadığı, iki kişinin karşılıklı konuşması, bir şeyler yapması (görev, macera hariç) gibi şeyleri içeren RP'ler.

Sorular Bölümü
1 sayfadaki 3 sayfasıSayfaya git : 1, 2, 3  Sonraki